• درباره کلاس‌یار

 • «استادان دروس معارف، فرصت بسیار ارزشمندی را دارند در دانشگاه؛ این مجموعه عظیم دانشجویان، جماعت میلیونی دانشجو در ساعات فراوانی در اختیار استاد معارفند؛ این خیلی فرصت باارزشی است. بهترین جوانها در اختیار شما هستند؛ اگر استاد معارف با هوشمندی، با تکیه به معلومات عمیق و به‌روزشده در مسائل گوناگونِ فکری و اسلامی، با دانشجو مواجه بشود، ما بیشترین سود را از حضور اساتید معارف در دانشگاه خواهیم برد... باید کلاس معارف بگذارید؛ معارف متقن با زبان روز، متناسب با فکر دانشجو، متناسب با ادبیات دانشجو بایستی ارائه بدهید؛ این‌ها کارهای لازم و اجتناب‌ناپذیری است... اگر چنانچه انسان با ادبیات محیط جوان و محیط دانشجوئی آشنا نباشد، از این ادبیات استفاده نکند، راه ارتباط فکری بسته خواهد شد و تأثیرگذاری کم خواهد شد.» (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اساتید دانشگاه‌ها 1393/4/11)
  سایت «کلاس‌یار» ارائه دهنده محتواهای آموزشی و کمک آموزشی برای 6 گرایش اصلی دروس معارف اسلامی در قالبهای متنوع از قبیل فیلم‌ها و مستندهای علمی سیاسی اجتماعی تاریخی اخلاقی و معرفتی، مناظرات و گفتگوهای چالش‌برانگیز، کلیپ‌های کوتاه و اثرگذار، موشن‌گرافی‌های برگزیده، سخنرانی‌های منتخب، پاورپوینت‌های آموزشی جهت ارائه در کلاس درس، نسخه الکترونیکی کتابها و مقالات علمی معتبر، بسته‌های پیشنهادی کتاب و سیرهای مطالعاتی، پوسترهای مفید و اینفوگرافی‌های مفهومی، و سایر مکمل‌های آموزشی سودمند برای استادان معارف می‌باشد.

  کلاس‌یار دروس معارف با ارائه خدمات نوین و متنوع به اساتید معارف، به دنبال تحقق اهداف ذیل می‌باشد:
  افزایش علاقه دانشجویان به کسب معارف الهی و حضور دین در زندگی فردی و اجتماعی، با در نظر گرفتن نیازهای اساسی مخاطب و استفاده از شیوه‌های نوین آموزش.
  تعمیق بینش و افزایش گرایشِ دانشجو نسبت به ارزشهای اسلامی از طریق تبیین و توصیف نظریات، و ایجاد فضای گفتگوی آزاد، بجای سخنرانی یکطرفه و تحمیل یا انباشت اطلاعات در کلاس درس معارف.
  توانمندسازی دانشجو در کاربردی‌کردن آموزه‌های دینی در عرصه‌های مختلف زندگی به کمک استاد.

  به اميد اينکه کلاس‌یار دروس معارف بتواند همراه و یاری‌گرِ استادان محترم معارف اسلامی در دانشگاه‌ها ‌باشد.

نظر/دیدگاه

کاربر گرامی: در نظر داشته باشید که برای ثبت نظر باید وارد سامانه شوید.