دین و معرفت
فرهنگ وسیاست
دانش و مهارت
فعالیتهای کلاسی دروس معارف

ورود به سامانه

فراموشی رمز عبور

بازگشت
واقعه غدیر خم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار و در ابعاد مختلف و از جهات متفاوت، دارای درخشندگی و تلالو خاصی در تاریخ اسلام است. تا آنجا که کمتر مقطع تاریخی را می‌توان در جهان اسلام یافت که از لحاظ سند، اطمینان از اصل وقوع، کثرت راویان و اعتماد بزرگان و علمای مسلمین، قوت و استحکامی نظیر این رویداد مهم داشته باشد.
موشن گرافیک رشته ای نسبتا جدید در دنیای رسانه های دیجیتال است که به دلیل اهمیت و کاربرد بالای آن اقبال زیادی از سوی هنرمندان و هنردوستان عرصه رسانه های دیجیتال به استفاده از آن شده است. موشن گرافیک را می‌توان تخصصی میان رشته ای در بیان رشته های هنری دانست چرا که طراحی کارگردانی، موسیقی، گرافیک،استوری برد در کنار نرم افزارهای پرکاربردی که امروزه برای برای خلق کردن یک محصول خوب و قابل قبول باید به آنها تسلط بالایی داشت در این رشته وجود دارد.
جنبش دانشجویی چیست؟ تاریخچه این جنبش در ایران به چه زمانی بر می گردد؟‌ نقش دانشجویان در مبارزه علیه حکومت پهلوی چگونه بوده است؟‌ بعد از انقلاب اسلامی جنبش دانشجویی چگونه در کنار مردم نقش آفرینی نموده است؟ اهمیت جنبش دانشجویی چیست؟‌ اینها همگی بخشی از سوالات مهمی است که مخاطب می تواند در کلاس آنلاین جریان شناسی جنبش دانشجویی پاسخ آنها را پیدا کند.
همزمان با فرا رسیدن شب های پرفضیلت قدر مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان درس تفسیر قطره ای قرآن کریم را با هدف آشنایی و انس بیشتر مخاطبان با این کتاب آسمانی در ماه مبارک رمضان منتشر نمود.
همزمان با فرا رسیدن شب های پرفضیلت قدر و ایام شهادت امام علی(علیه السلام) مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان درس حقیقت مظلوم را با هدف آشنایی مخاطبان با سیره امام علی(علیه السلام) منتشر نمود.
همزمان با فرا رسیدن سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان اقدام به ارائه دو درس با عنوان اصول هفتگانه امام خمینی(ره) و اسلام، مردم و ولایت از دیدگاه امام خمینی(ره) نمود.
عصر جدید ارتباطات، هر روز افراد را در معرض اخبار و اطلاعات وسیع و جدید می‌گذارد. اطلاعاتی که سوای از صحت و سقم آن، ذهن افراد را درگیر کرده و تغییرات محسوس و نامحسوسی در زندگی فردی، اجتماعی و حتی سیاسی و فرهنگی آن‌ها بر جای خواهد گذاشت. سواد رسانه ای توانایی دریافت پیام و قدرت تشخیص پیام درست و نادرست می‌باشد.
از آنجا که طرح مباحث مرتبط با مهدویت یکی از بایسته‌های اصلی و مهم جامعه دینی و انقلابی ماست و با توجه به اشارات فراوانی که در روايات و ادعيه مکتب تشیع و همچنین معارف برادران اهل سنت به شناخت صحيح از امام زمان علیه‌السلام شده است، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان کوشیده است با طرح مباحث مهدوی به شناخت هر چه بیشتر دانشجویان، استادان و آحاد مردم کمک کند.
در همایش سراسری مسئولان دفاتر نهاد دانشگاه‌های کشور که در مشهد مقدس برگزار شد از دفاتر فعال در راه اندازی«سامانه آموزش مجازی دفاتر نهاد(سامن)» تقدیر به عمل آمد.در این نشست که مسئولان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه سراسر کشور و مدیران ستادی حضور داشتند از دفاتر فعال در راه اندازی سامن با لوح تقدیر به همراه هدایای نقدی تقدیر به عمل آمد.
همزمان با فرا رسیدن 13 رجب و ایام با سعادت میلاد حضرت علی(علیه السلام) درس حقیقت مظلوم با هدف آشنایی قشر فرهیخته جامعه با سیره آن حضرت منتشر شد. رو مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان کوشیده است با طرح مباحث مرتبط با شخصیت امام علی(علیه السلام) در این درس به ارتقای سطح دانش، بینش و معرفت دینی نسبت به شخصیت و سیره عملی امیرالمومنین علی (علیه السلام) کمک کند.