دین و معرفت
فرهنگ وسیاست
دانش و مهارت
فعالیتهای کلاسی دروس معارف

ورود به سامانه

فراموشی رمز عبور

بازگشت
نام کاربری و کلمه عبور شما از 14 خردادماه، هردو، کدملی تان می باشد ..
هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.
پیرامون جنگ نرم تاکنون بحث‌ها و نظرات بسیاری از سوی تحلیل‌گران سیاسی و فرهنگی و مدیران سیاسی کشور ایراد شده است. مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان نیز در راستای رسالتی که بر دوش دارد به منظور ارتقا سطح بینش فکری و سیاسی دانشجویان فرهیخته کشور که یکی از اهداف اصلی دشمنان در جنگ نرم هستند، اقدام به ارائه درسی با عنوان جنگ نرم کرده است تا با نگاهی نو به این موضوع وارد شود.
دکتر سید بشیر حسینی در این درس در قالب 12 جلسه به روش مواجه با رسانه ها و شناخت پیام های ارسالی و القایی آنان پرداخته است. ما و رسانه، پیام همبرگری، پنچگانه سواد رسانه ای، فرستنده و جریان شناسی رسانه ها، رسانه شناسی و تفاوت رسانه‌ها، شناخت پیام و ویژگی‌های محتوا، شناخت مخاطب، مخاطب منفعل و فعال، تاثیر زمان و مکان و فرهنگ در تولیدات رسانه‌ای، زندگی دوم و دو جهانی شدن، فنون تولید محتوا، رژیم مصرف رسانه ای و سبک زندگی عناوین این جلسات می باشد.
در این مراسم که چهارشنبه۱۰ آبان‌ماه برگزار شد حجت‌الاسلام اکبری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی، مهندس فاضلی مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد در دانشگاه ها، دکتر اسماعیل امینی دبیر شورای شعر مرکز موسیقی و دکتر بشیری و تنی چند از استادان ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی حضور داشتند.
مراسم رونمایی از درس گفتار مجازی «آشنایی با سیر تحول فکری و ادبی شعر معاصر» برگزار می شود.
باز هم بوی ماه مهر. حال و هوای دانشگاه روحی تازه گرفته است. دانشجویان جدید وارد دانشگاه شده اند. محیطی نو که نقش بسزایی در آینده آنها خواهد داشت. اما یک سوال! «برای ترم اولی‌ها چه مهارت و فعالیت‌هایی بیش از سایر مهارت‌ها ضروری است؟». این جمله سوالی است که هر دانشجویی در ترم اول از خود می‌پرسد. شناخت مهارت‌های ضروری هر دانشجویی در طول تحصیل باعث می‌شود که دانشجو با کمترین دغدغه و مشکل ترم را به پایان برساند. همین مسئله باعث شده است که در این بخش به این سوال پاسخ داده شود.
به مناسبت فرارسیدن سالگرد دفاع مقدس و ایام سوگواري سيد و سالار شهيدان، حضرت امام حسين(عليه السلام) اولین درس آموزش مجازی کشور با موضوع بررسی ابعاد فرهنگی گفتمان دفاع مقدس به همت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ارائه شد.
آشنایی دانشجویان با مباحث بیان شده در این درس می تواند تاثیر بسیار خوبی در مواجه با موضوعات به وجود آمده در زندگی خوابگاهی داشته باشد. موضوعاتی که علاوه بر زندگی دانشجو در دوران پس از فارغ التحصیلی نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
مرتضی فاضلی مدیر آموزش‌های فرهنگی ـ سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواري سيد و سالار شهيدان، حضرت امام حسين(عليه السلام) و ثبت نام ورودی جدیدهای دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان بسته آموزش مجازی تحت عنوان «دانشگاه حسینی» ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ارائه کرد.