دین و معرفت
فرهنگ وسیاست
دانش و مهارت
فعالیتهای کلاسی دروس معارف

ورود به سامانه

فراموشی رمز عبور

بازگشت
واقعه غدیر خم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار و در ابعاد مختلف و از جهات متفاوت، دارای درخشندگی و تلالو خاصی در تاریخ اسلام است. تا آنجا که کمتر مقطع تاریخی را می‌توان در جهان اسلام یافت که از لحاظ سند، اطمینان از اصل وقوع، کثرت راویان و اعتماد بزرگان و علمای مسلمین، قوت و استحکامی نظیر این رویداد مهم داشته باشد.
تغییر و تحولات شگرف و عمیقی که در زمینه‌های تکنولوژی و گسترش فناوری اطلاعاتي و ارتباطی رخ داده است، تربیت نسل جدید را با تغییرات و معضلات جدی روبرو ساخته است؛ هر قدر اثر گذاران تربیتی شناخت عمیق تری از مراحل رشد و تحول کودکان داشته باشند، بالطبع از آمادگی افزونتری برای درک نیازها و حُسن تأمین آنها و پرورش توانمندی های کودکان برخوردار خواهند بود.
موشن گرافیک رشته ای نسبتا جدید در دنیای رسانه های دیجیتال است که به دلیل اهمیت و کاربرد بالای آن اقبال زیادی از سوی هنرمندان و هنردوستان عرصه رسانه های دیجیتال به استفاده از آن شده است. موشن گرافیک را می‌توان تخصصی میان رشته ای در بیان رشته های هنری دانست چرا که طراحی کارگردانی، موسیقی، گرافیک،استوری برد در کنار نرم افزارهای پرکاربردی که امروزه برای برای خلق کردن یک محصول خوب و قابل قبول باید به آنها تسلط بالایی داشت در این رشته وجود دارد.
جنبش دانشجویی چیست؟ تاریخچه این جنبش در ایران به چه زمانی بر می گردد؟‌ نقش دانشجویان در مبارزه علیه حکومت پهلوی چگونه بوده است؟‌ بعد از انقلاب اسلامی جنبش دانشجویی چگونه در کنار مردم نقش آفرینی نموده است؟ اهمیت جنبش دانشجویی چیست؟‌ اینها همگی بخشی از سوالات مهمی است که مخاطب می تواند در کلاس آنلاین جریان شناسی جنبش دانشجویی پاسخ آنها را پیدا کند.
دانشجویان گرامی دانشگاه پیام نور سراسر کشور: جهت شرکت در دوره مجازی طرح ضیافت اندیشه ویژه دانشجویان دانشگاههای پیام نور سراسر کشور، ابتدا در سامانه pnu.nahad.ir ثبت نام کرده و سپس، از 24 تیرماه لغایت 30 مرداد ماه 96، برای گذراندن دوره مجازی ضیافت به همین سامانه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است در این دوره، امکان گذراندن حداکثر 4 واحد از دروس معارف، با هزینه هر درس 60.000 تومان امکان پذیر می باشد. موفق باش
همزمان با فرا رسیدن شب های پرفضیلت قدر مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان درس تفسیر قطره ای قرآن کریم را با هدف آشنایی و انس بیشتر مخاطبان با این کتاب آسمانی در ماه مبارک رمضان منتشر نمود.
همزمان با فرا رسیدن شب های پرفضیلت قدر و ایام شهادت امام علی(علیه السلام) مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان درس حقیقت مظلوم را با هدف آشنایی مخاطبان با سیره امام علی(علیه السلام) منتشر نمود.
«ادبیات داستانی» یا به تعبیر رایج آن «قصه گویی» پیشینه‌ای به قدمت تاریخ زندگی بشر بر روی این کره خاکی دارد. بشر از همان آغاز که پای بر روی زمین نهاد به تفسیر و تاویل حقایق پیرامون خویش پرداخت و در این رهگذر از تخیل خود نیز مدد گرفت، اینگونه بود که نخستین قصه زاده شد.
عصر جدید ارتباطات، هر روز افراد را در معرض اخبار و اطلاعات وسیع و جدید می‌گذارد. اطلاعاتی که سوای از صحت و سقم آن، ذهن افراد را درگیر کرده و تغییرات محسوس و نامحسوسی در زندگی فردی، اجتماعی و حتی سیاسی و فرهنگی آن‌ها بر جای خواهد گذاشت. سواد رسانه ای توانایی دریافت پیام و قدرت تشخیص پیام درست و نادرست می‌باشد.
از آنجا که طرح مباحث مرتبط با مهدویت یکی از بایسته‌های اصلی و مهم جامعه دینی و انقلابی ماست و با توجه به اشارات فراوانی که در روايات و ادعيه مکتب تشیع و همچنین معارف برادران اهل سنت به شناخت صحيح از امام زمان علیه‌السلام شده است، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان کوشیده است با طرح مباحث مهدوی به شناخت هر چه بیشتر دانشجویان، استادان و آحاد مردم کمک کند.