در «حقیقت مظلوم» با سیره امام علی(علیه السلام) آشنا شوید

در «حقیقت مظلوم» با سیره امام علی(علیه السلام) آشنا شوید

19 فروردین 1396

به منظور ثبت نام در درس از اینجا وارد شوید.
همزمان با فرا رسیدن 13 رجب و ایام با سعادت میلاد حضرت علی(علیه السلام) درس حقیقت مظلوم با هدف آشنایی قشر فرهیخته جامعه با سیره آن حضرت منتشر شد.

با توجه به اینکه طرح مباحث مرتبط با ولایت یکی از بایسته‌های اصلی و مهم جامعه دینی و انقلابی ماست از این رو مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان کوشیده است با طرح مباحث مرتبط با شخصیت امام علی(علیه السلام) در این درس به ارتقای سطح دانش، بینش و معرفت دینی نسبت به شخصیت و سیره عملی امیرالمومنین علی (علیه السلام) و شناخت هرچه بیشتر دانشجویان، استادان و آحاد مردم نسبت به این امام همام کمک کند.

این درس در۱۰ جلسه آموزشی تدوین شده که آشنایی با شخصیت و فضائل امیرالمومنین علی(ع)، آشنایی با حیات سیاسی حضرت علی (ع) در۳ دوره زمانی(بررسی دوران بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) تا پایان خلافت خلیفه سوم، رویدادهای مربوط به بیعت مردم با حضرت، آشنایی با اقدامات حضرت علی (ع) پس از بیعت مردم و آغاز حکومت ایشان)، آشنایی با تحلیل و تبیین ریشه ها و عوامل ایجاد جنگ‌های بزرگ مسلمانان (جمل، صفین و نهروان) در عصر حکومت علوی، واکاوی ابعاد جریان فتنه و رویکرد امیرالمومنین(ع) نسبت به آن به ترتیب عناوین جلسات یکم تا دهم این درسنامه را شامل می‌شود.

این درس بر اساس مباحث علمی و کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری تولید و تدوین شده است.

شرکت کنندگانی که این درس را با موفقیت به اتمام برسانند گواهی آموزشی از سوی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان به آن‌ها اعطا خواهد شد.

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یک وبسایت آموزش مجازی است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت شبانه روزی و از طریق اینترنت ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از345 هزار دانشجو و استاد دانشگاه در این سامانه عضو شده‌اند.کاربران با مراجعه بهEc.nahad.irمی‎توانند دروس مهارتی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی را بگذرانند.

ارسال نظرات

کد امنیتی:

درس ها
اساتید مرکز
پشتیبانی
ارتباط با ما
شبکه های اجتماعی

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان : : : el@nahad.ir : : : ec.nahad.ir