از مهارت‌های ارتباطی همسران بیشتر بدانید

از مهارت‌های ارتباطی همسران بیشتر بدانید

15 فروردین 1396

به منظور ثبت نام در این درس از اینجا وارد شوید.

ارتباطات مؤثر، موجب شکوفایی افراد و بهبود کیفیت زندگی به خصوص در زندگی مشترک می شود؛ ارتباط محور اصلی زندگی را تشکیل می دهد. این در حالی ست که ارتباطات غیر مؤثر، مانع شکوفایی و حتی ابزاری برای سلب آسایش و آرامش روان انسان است. انسان برای هر کارکرد صحیحی نیازمند دو مولفه دانستن و توانستن است. یادگیری مهارت های ارتباطی در زندگی مشترک هم مثل هر مهارت دیگری مستلزم تمرین و یادگیری است تا درک زوجین از یکدیگر را عمیق‌تر کند.

مهارت های ارتباطی دست مایه ی سازگاری و رضایت زناشویی می شود و نبود آن به بروز بسیاری از تنش‌ها و تعارض‌ها می‌انجامد.

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در راستای ارتقای مهارت های ارتباط در زندگی زناشویی اقدام بهتولید و ارائه درس «مهارت‌های ارتباطی همسران» کرده است. درس «مهارت‌های ارتباطی همسران» درصدد است تا ضمن بررسی و تشریح الزامات مرتبط با مهار تهای زندگی زناشویی در بهبود روابط همسران اثرگذار باشد تا از این طریق همسران بتوانند در جهت تحکیم این پیوند مقدس بکوشند.

این درس مشتمل بر 10جلسه است كه مهارتهای لازم برای مدیریت زندگی مشترک، مدیریت تفاوتها در زندگی مشترک، قواعد اصلاح نگرش به زندگی، اصول درخواست از همسر، مدیریت روابط با خانواده همسر، عناوین این جلسات می‌باشند.

در اين درس از مباحث دکتر حمید حبشی روانشناس و مشاور حوزه خانواده بهره گرفته شده است.

لازم به ذکر است مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یک وبسایت آموزش مجازی است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت شبانه روزی و از طریق اینترنت ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از340هزار دانشجو و استاد دانشگاه در این سامانه ثبت نام کرده و مشغول آموزش هستند. کاربران با مراجعه بهEc.nahad.ir می‌توانند دروس مهارتی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی را بگذرانند.

جهت دریافت فایل پیوست اینجا را کلیک کنید

ارسال نظرات

کد امنیتی:

درس ها
اساتید مرکز
پشتیبانی
ارتباط با ما
شبکه های اجتماعی

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان : : : el@nahad.ir : : : ec.nahad.ir