مهارت هاي زندگي خوابگاهي
آنچه كه بايد از زندگي در خوابگاه بدانيد

مهارت هاي زندگي خوابگاهي

04 اسفند 1395

به منظور دسترسي سريع اينجا را كليك كنيد.

زندگی در خوابگاه یکی از مهمترین دوره های تاثیر گذار در زندگی هر دانشجو می باشد. دورانی که می تواند در موفقیت زندگی هر کسی چه در دوران دانشجویی چه بعد از آن تاثیرگذار باشد. دورانی که جوان برای اولین بار زندگی مستقل را به نوعی درک می کند. زندگی خوابگاهی دورانی است که در ذهن بسیاری از دانشجویان ، خواهد ماند. مرحله‌ای نوین در زندگی دانشجویان که آنها را با تجربه‌های جدیدی آشنا می‌کند.
اما این تنها یک روی سكه است. در زندگی خوابگاهی مشکلاتی نیز وجود داردو قرار گرفتن فرهنگ‌ها و سلایق مختلف در یکجا می تواند برخی مشکلات را در ابتدای راه زندگي دانشجويي به وجود بیاورد. شرایط سختی که خواسته یا ناخواسته دانشجوی خوابگاهی باید با آنها دست و پنجه نرم کند. علاوه بر این مدیریت هر یک از اینها می تواند در زندگی آینده هر کدام از دانشجویان تاثیر داشته باشد.زندگی جدید در شهری جدید با فرهنگ های مختلف مستلزم یادگیری مهارت‌های زندگی است. مهارت‌هایی که برای یک زندگی بی دردسر و هدفمند در خوابگاه که به موفقیت دانشجویان بی انجامند یادگیری آنها الزامی و ضروریست.

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان با توجه به این که اکثر مخاطبان و کاربران‌اش دانشجویان می باشند با نگاه به همه‌ای این مسائل اقدام به تولید درسی با عنوان"مهارت‌های زندگی خوابگاهی" نموده است. این درس در قالب پنج جلسه باعناوینی همچون حریم شخصی سالم، و راههای مواجه با افسردگی و بحران، مهارتهای ارتباط موثر با هم‌اتاقی، زندگی شاد در خوابگاه، پذيرش ديگران و انطباق پذيري با هدف آموزش مهارت های مرتبط با زندگی خوابگاهی برای دانشجویان تولید و ارائه شده است.

آشنایی دانشجویان با مباحث بیان شده در این درس می تواند تاثیر بسیار خوبی در مواجه با موضوعات به وجود آمده در زندگی خوابگاهی آنها داشته باشد. موضوعاتی که علاوه بر زمان دانشجويي، در دوران پس از فارغ التحصیلی نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.


ارسال نظرات

کد امنیتی:

درس ها
اساتید مرکز
پشتیبانی
ارتباط با ما
شبکه های اجتماعی

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان : : : el@nahad.ir : : : ec.nahad.ir